ציוד וחומרים למיגון קרינה בלתי מייננת

ציוד וחומרים למיגון קרינה בלתי מייננת בשיטת "עשה זאת בעצמך"

וילונות חוסמי קרינה


החל מ 750 ש"ח

ציפוי חלונות חוסם קרינה

חומר בכמות קטנה 200 ש"ח למטר רבוע
בהתקנה כ160 ש"ח למטר רבוע, מינימום 
1200 ש"ח 

ציפוי חלונות חוסם
קרינה תוצרת גרמניה

ציפויי חלונות חוסמי קרינה רדיו-סלולר תוצרת גרמניהRDF

עלות בהתאם לכמות מוזמנת

טפט חוסם קרינת רדיו כמות קטנה 200 ש"ח למטר רבוע.
מעל 20 מטר במחיר של 100 ש"ח למטר רבוע 
אפשרות להתקנה בתוספת תשלום 

צבע חוסם קרינת רדיו

החל מ1950 ש"ח  

רדיד Mu Metal


החל מ710 ש"ח

מדים ומסננים לזיהום חשמלי

מדים ומסננים לזיהום חשמלי

החל מ350 ש"ח למד
החל מ500 ש"ח ל5 מסננים


איך עובד תהליך המיגון אצלנו? 

 1. רכישת מד קרינה ביתי - הלקוח קונה מד קרינה ביתי מהיר. רכישת מד קרינה ביתי באתרנו היא תנאי בסיסי לתחילת תהליך המיגון. ללא מד קרינה לא תוכלו ל"ראות" את הקרינה, לא תצליחו לזהות מאיכן היא נכנסת ומה צריך למגן קודם, לא תוכלו למגן בצורה נכונה ויעילה ולא תוכלו לבדוק את יעילות המיגון לאחר ההתקנה. בלי מד קרינה אתם "עיוורים" לקרינה ולכן זהו צעד ראשוני והכרחי. 
 2. מדידות קרינה - על הלקוח לבצע מדידות קרינה בביתו עד אשר יבין, איזה מקורות קרינה יש לו בבית,  מאיפה חודרת הקרינה, כמה דרך הקיר וכמה דרך החלונות, ומה הרמות המקסימליות שנמדדות בשעות שיא הצריכה. את תוצאות המדידה יש לשלוח אלינו.
 3. ניתוח ממצאים ומציאת פתרונות - לאחר מכן מתאימים פתרון לכל בעיה וחדירה שנמצאה. הפתרונות נבחרים לפי איזורי החדירה ולפי רמות הקרינה. 
  ממגנים בדרך כלל קודם כל חלונות ואחר כך קירות.
  חלק מהמיגון ניתן להתקין לבד או על ידי חברה(למשל טפט חוסם קרינת רדיו), חלק רק לבד(למשל וילונות חוסמי קרינת רדיו ) וחלק רק על ידי חברה (למשל ציפוי לחלונות חוסם קרינת רדיו ).
 4. למה אפשר לצפות - במיגון קרינת רדיו ניתן לצפות מכל שכבת מיגון להוריד את הקרינה העוברת דרך המשטח הממוגן בכ90%. זה אולי נשמע הרבה אבל לא תמיד מספיק. לפעמים נעשה שימוש במספר שכבות כדי לקבל מיגון יעיל יותר. ברמות נמוכות די יהיה בדרך כלל למגן חלונות. ברמות גבוהות יותר יהיה צריך למגן חלונות וקירות. ברמות עוד יותר גבוהות יהיה צריך למגן גם חלונות וגם קירות בכמה שכבות. מעל רמות של 100 מיליוואט למטר רבוע (או 10 מיקרו וואט לסמ"ר) יש לפנות גם למשרד הגנת הסביבה ולדרוש מהם לפעול מול חברות הסלולר להורדת עוצמות השידור. מיגון ברמות קרינה מעל 100 מיליוואט למטר רבוע (או 10 מיקרו וואט לסמ"ר)  המיגון יהיה מאוד מאוד מורכב, חייב להכיל כמה שכבות, צריך שיהיה גם על הקירות, ויתן תוצאות חלקיות בלבד. 
 5. מעבר לשימוש בציוד חוטי - במקביל, על הלקוח לבצע צעדים להפסקת שימוש בציוד אלחוטי וסלולרי בתוך האזור הממוגן. זאת על ידי התקנה ושימוש בטכנולוגיות חוטיות. מיגון ושימוש בציוד אלחוטי וסלולרי בתוך האזור הממוגן אינם נכונים ואינם הגיוניים. שימוש כזה עלול לחשוף את הלקוח לאותה קרינה מפניה הוא מנסה למגן.
 6. ביצוע המיגון - כאמור חלק מחומרי המיגון ניתנים לרכישה והתקנה עצמית או התקנה על ידי חברה מקצועית. בחלק מהחומרים מתבצעת ההתקנה על ידי חברות מקצועיות המתמחות בתחום. במקרה שהתקנה או הרכישה מתבצעת על ידי חברה חיצונית, התשלום הוא מול החברה כדי לצמצם פערי שיווק. בכל מקרה אנחנו נלווה אתכם בכל שלב ושלב.
 7. מדידות, מדידות ושוב מדידות - לפני, תוך כדי ואחרי כל התקנה של מיגון מבצעים מדידות קרינה חוזרות כדי לוודא התקנה נכונה ושיפור במצב החשיפה לקרינה. ממגנים בשלבים ובשכבות עד אשר מגיעים לתוצאות משביעות רצון מבחינת הלקוח.
 • המוצרים והשירותים מוסברים באתר בצורה מקיפה. 
  אם תרצו לקבוע פגישת התרשמות מציוד המיגון או המדידה ניתן לתאם פגישה בתשלום. שימו לב כי הפגישה בתשלום.
  עבור המוצרים והשירותים אנחנו גובים את מחירים המלא ללא עמלות  (בדרך כלל התשלום ישירות למתקין, יבואן).
  כך אנחנו יכולים לחסוך לכם כסף רב על פערי תיווך וייעוץ שקיימים אצל "מומחי קרינה".
 • במהלך התהליך אנחנו מקפידים לקחת בחשבון ידע וניסיון ייחודי שצברנו במשך שנים של הנחיה ומיגון עבור אנשים רגישים במיוחד לקרינה.
  בין השאר מקפידים על בחירה נכונה של סוגי המיגון, ביצוע הארקה נכונה, מניעת החזרים, מיגון עד לרמות קרינה נמוכות מאוד ועוד.
 • המידע הדרוש לביצוע השלבים במיגון קיים באתר הזו ובאתר האינפורמטיבי ודורש לימוד והבנה של הלקוח.
 • תהליך המיגון אצלנו מיועד למי שמבין את המסוכנות בחשיפה לקרינה ושואף לחשיפה נמוכה ככל הניתן. 


מידע כללי על ציוד וחומרים למיגון קרינה

ראשית ישנם שני תחומי מיגון הנפרדים אחד מהשני. תחום מיגון קרינת רדיו-מיקרו-סלולר שהוא פשוט יותר וזול יותר. בתחום קרינת הרדיו ניתן לעיתים לבצע את מיגון בעצמכם, אך רק אם רכשתם ידע מתאים. תחום מיגון קרינה ממערכות חשמל (תדר נמוך) הוא מורכב ויקר הרבה יותר ולכן מומלץ בתחום זה לבצע את המיגון על ידי שימוש בשירותי חברה מקצועית שאנחנו ממליצים עליה

לפני המיגון

לפני ביצוע מיגון קרינה בבית יש לבצע מדידות קרינה כדי לזהות את הגורם\גורמים לקרינה. ניתן לרכוש מד קרינה ביתי ולבצע את המדידות לבד (מומלץ) . במקרה של קרינה בתדר נמוך ממערכות חשמל ניתן גם להזמין מודד קרינה מוסמך (בעיקר כאשר אתם צריכים דוחות רשמיים). במהלך המדידות המקדימות יש למצוא את כל מקורות הקרינה בתוך הבית ולטפל בהם. יש למצוא את נקודות החדירה של הקרינה לבית. גם לאחר המיגון יש לבדוק שוב את הקרינה וזאת כדי לוודא כי המיגון בוצע כנדרש ועובד כנדרש וכן כדי לוודא שאין חדירות נוספות של קרינה לתוך האזור הממוגן או מקורות קרינה נוספים בתוך האזור הממוגן. שימוש במד קרינה ביתי נחוץ למטרה זו. רבים רוצים לקפוץ ישר לשלב המיגון לפני שהם מבינים את דפוס הקרינה בביתם או במקום העבודה וזו טעות קשה. רבים רוצים לבצע מיגון קרינה ולהמשיך להשתמש בתוך האזור הממוגן בציוד אלחוטי וסלולרי וזו לדעתנו טעות. לכן לפני ואחרי מיגון קרינה יש לבצע מדידות קרינה ולצמצם שימוש בציוד אלחוטי וסלולרי. מדידת קרינה (אם על ידי שימוש במד קרינה ביתי או שימוש בשירותיו של מודד מוסמך) מתחילה בידע על קרינה. לכן מומלץ ללמוד את הנושא לעומקו.


אזהרה!

 1. יש לבדוק קרינה (מומלץ על ידי מד קרינה ביתי) לפני ואחרי ההתקנה. בבדיקה יש למצוא את נקודות חדירות הקרינה.
 2. מיגון קרינה דורש ידע ויכולות טכניות. כדי לרכוש מעט ידע בנושא אתם מוזמנים לקרוא את הפרק על מיגון קרינה ודפי המשנה שלו (מיגון מקרינה סלולרית-אלחוטית-רדיו, או מיגון קרינה בתדר נמוך ממערכות חשמל) באתר "ללא קרינה בשבילך". אל תגשו לביצוע מיגון ללא הבנה עמוקה של התחום.
 3. לפני מיגון בית מפני קרינה סלולרית-אלחוטית יש להרחיק ולהוציא מהבית ציוד אלחוטי וסלולרי. שימוש בציוד זה בתוך מבנה ממוגן יכול להביא להשפעה שלילית של הקרינה מהציוד, אשר אפשרי שתוגבר (עקב חוסר קליטה סלולרית) או תוחזר מהמיגון בנוסף לקרינה המוחזרת מקירות רגילים.
 4. אין לבצע מיגון קרינה ללא ידע מתאים.